Blog
Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Kilka słów o pestkach dyni 0
Kilka słów o pestkach dyni

Świerze, suszone, łuskane, nie łuskane, prażone bądź nie! Dyniowe pestki można nabyć wielu różnych formach. Ale czy warto je kupować? ZDECYDOWANIE TAK !!!!! Te zielone nasionka są bardzo zdrowe i o tym dziś słów kilka.

Pestki dyni na cukrzycę!

Naukowcy w ostatnim czasie udowodnili przeciwhiperglikemiczne działanie pestek dyni, w leczeniu cukrzycy typu 2. Źródłem tej właściwości jest tokoferol zawarty w surowym produkcie. Indeks glikemiczny pestek z dyni = 25. W średniowiecznych chinach stosowano pestki dyni jako lek na wszelkie choroby przewlekłe. 

Pestki dyni na depresję!

Pestki dyni znajdują się w samej czołówce na liście produktów poprawiających nastrój. Masz gorszy dzień? Chwyć paczkę pestek i na pewno zrobi Ci się lepiej. Dodatkowo te nasiona zawierają dużo magnezu, którego niedobór powoduje stany depresyjne.

Pestki dyni przeciwko rakowi płuc!

Badania naukowe potwierdziły że palacze spożywający regularnie pestki dyni chorują na raka płuc aż dwukrotnie rzadziej niż osoby ich nie jedzące. My mimo wszystko radzimy rzucić palenie!!

Pestki dyni przeciwko miażdżycy!

Fitosterole to substancje, które obniżają poziom "złego" cholesterolu we krwi. Również nienasycone kwasy tłuszczowe przeciwdziałają odkładaniu się cholesterolu w tkankach. Oba te czynniki sprawiają że prawdopodobieństwo zachorowania na miażdżycę drastycznie spada! 

Pestki dyni dla mężczyzn! 

Nasiona dyni są pełne cynku. A nikt tak nie potrzebuje cynku jak mężczyźni. Niedobory cynku mogą prowadzić do obniżenia stężenia testosteronu oraz zaburzeń i utraty płodności. Dorosły mężczyzna potrzebuje na dobę 15 mg cynku. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl